Iskolai agresszió

Üdvözlök minden kedves látogatót. Nos az alábbiakban leírtak, mind ahogyan a cím is adja, az iskolán belüli agresszióval kapcsolatosak.

Azt látom, és sajnos nap mint nap látni, hallani a gyermekek iskolán belüli agressziójáról. Szeretném megosztani a gondolataimat ezzel kapcsolatosan. Pedagógusok, szülők, felnőttek remélem – bízom benne minél többen olvassák - talán elindítana valamiféle összetartóbb és probléma megoldást segítő társadalmi összefogást. Igen. Társadalmi méretű összefogást. Úgy gondolom, az Iskola Rendőre program is ennek része, hogy segítse a társadalom tagjait a helyes útra terelni, és remélhetőleg a kapott tudást kamatoztatni tudják a későbbiekben.

Nos megosztom az érdeklődőkkel.

Amikor az iskolán belüli agresszióról beszélünk, mindenkinek – a saját szemszögéből – igaza van, önálló gondolata. De ha ezt ilyen jól látják az emberek, akkor miért nincs megoldás? Ugye? Véleménye természetesen mindenkinek van. A megoldás miért nem egyértelmű. A véleményem szerint – mint mindig – a felelőst keressük, holott ez helyett a megoldáson dolgoznánk. Nem megy az egyik napról a másikra természetesen. Sok-sok pénzbe kerül, azonban a sokszorosát hozza vissza, kamatoztatja. Vannak akik a régi módszerben, az un. “körmösben” látják a megoldást. Nos ez is egy véglet. Ez az igazi probléma, hogy végletekben gondolkozunk. Ma már más a világ a társadalmunk, mint amikor mi, avagy a szüleink, nagyszüleink jártak iskolába. Meggyőződésem, hogy a ma kezelhetetlen gyermekeit is be lehet illeszteni egy kezelhetőbb rendszerbe. A legnagyobb gond a családokkal van, a társadalommal. Konkrétabban. Értjük a papagáj-effektust. Tudjuk, hogy a politikusoknak is “elhiszünk” amit mondanak. Ugyan így hiszünk, hogy nem az egyes gyermekekkel van gond, hanem az egyes családokkal. Fontosnak tartom, hogy ne térjünk vissza a régi időkhöz, amikor a gyermekek “másodrendű” emberek voltak. A mai állapot sem jobb, amikor a pedagógusok érzik magukat “másodrendűnek” de nem csak a borítékban kapott vagy a számlára küldött fizetés miatt. A kettő között kell megtalálni a megoldást. Nem rendszer váltás a megoldás. A gyermekeket nem lehet lecserélni. Rendszerben gondolkodni kell megtanulni.

Remélem, bízom benne akik olvassák, megértették a tartalmat, további jó gondolatokat, ötleteket szülnek. Aztán tovább lehet vinni az elméletet a gyakorlatba.

Bűnmegelőzési tanácsok diákoknak

 

",,De nehéz az iskolatáska" avagy bűnmegelőzési tanácsok diákoknak

2010. évben valamennyi általános-, közép-, és felsőoktatási intézményben folytatódik a tanév, ezáltal egyre több veszély leselkedik rátok utazáskor, az iskola környékén, és az iskolába vezető útszakaszon.  A Rendőrség az alábbi hasznos tanácsok betartását javasolja:

- Az oktatási intézménybe, illetve hazautazáskor, a közlekedési szabályok betartásával közlekedjünk.
- Forgalmas úton történő átkelésnél, mindig használjuk a „zebrát” vagy fényjelző készülékkel ellátott útkereszteződést.
- Gyalogos közlekedés során igyekezzünk olyan útvonalat választani, mely jól kivilágított, bokroktól, fáktól mentes. Lehetőség szerint ne egyedül, hanem osztálytárs, barát társaságában igyekezzünk otthonunkba.
- Gépkocsival történő utazásnál, törekedni kell a járda felöli oldalon történő kiszállásra.
- Utazásunk során ne ismerkedjünk idegenekkel.
- Értéktárgyakat (mobiltelefon, MP3, illetve MP4 lejátszó, értékes ékszer, magas pénzösszeg, stb.) ne vigyünk iskolába. Ha valamilyen okból mégis szükségünk van ezek valamelyikére, lehetőleg nyakban, zsebben viseljük, ha van zárható szekrény, akkor abban helyezzük el, illetőleg bízzuk felnőtt személy őrizetére, hogy meglétüket mindig ellenőrizni tudjuk. (a mobil telefont lenémítva, vagy kikapcsolva helyezzük el a szekrényben, hogy ha csörög, ne legyen észrevehető, hogy ott van).
- Az iskolában tanulóhoz méltóan kell viselkedni. Tiszteljük tanárainkat, társainkat, tartózkodjunk az erőszak valamennyi megjelenési formájától.
- Tanítás után, illetve hétvégén kellemes elfoglaltság az Interneten történő „szörfözés”.
Az Internet használatának is megvannak a szabályai. Nagyon fontos, hogy ne ismerkedj a hálózaton keresztül, vagy ha ez már megtörtént, ne találkozz az illetővel, mert bűncselekmény áldozatává válhatsz. Az internetes ismerkedés során sokszor titokban marad a valódi személyazonosság, hiszen nem ellenőrizhető (kor, nem, haj-szem színe stb.)
-   Személyes adatokat, lakcímet, PIN kódot Interneten keresztül soha, senkinek ne adj meg!
-   A hálózaton ismeretlen oldalakat, ismeretlen e-mail címeket ne nyiss meg!
-  Nem menj el az „apró” csínytevéseknek vélt dolgok mellett sem. Ha ilyet észlelsz, azonnal szólj a felnőtteknek, (tanár, szülő) vagy hívd a 107, vagy a 112-es telefonszámokat. Jelzéseddel egy esetleges bűncselekmény bekövetkezését is megelőzheted!

Baleset megelőzés – Videók

Kedves látogató. A videók megtekintését szülői felügyelet mellett ajánlom.

gyorshajtóknak:Csak 10 mérföld/h a különbség. Csak ennyi?

 

Vezess óvatosan, figyelmesen: elgondolkoztató kis film.

 

Díjnyertes baleset-megelőzési reklámspot (ORFK) - traffic zebra crossing regulations

 

ne sms-ezz!!!!! vezetés közben!!!!

Ne drogozz vezetés közben.

Ittas vezetés.